13 December 2018 10:56
Translator
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

mprojekt
29.10.2018 21:06
Dzięki kolego

Junaktemple
28.10.2018 14:17
https://plus.googl
e.com/110692947032
667146167

mprojekt
28.10.2018 10:28
Ma ktoś schematy skrzyni ze strony ataman bo strona juz nie działa. Na Google wyświetla grafiki z niej ale slaba rozdzielczość

zbyszek
08.10.2018 12:42
http://www.motory.
hg.pl/katalog/pols
kie/junak

ropsonn
04.10.2018 15:45
dla ciekawości dziś grzebiąc na alledrogo faktycznie znalazłem hartmanowy tłumik rybkę z nierdzewki za 320 zyla

zbyszek
03.10.2018 19:18
Hartmann kupiłem i są OK

CZESIO1958
03.10.2018 09:55
W zasadzie w grę wchodzi Hartmann. Mam i jest OK

Antyk
03.10.2018 09:36
Od kogo najlepiej kupić tłumik rybkę ?kogo polecacie?

Archiwum shoutboksa
Language Switcher
Przetłumacz stronę

Zobacz temat
SFM Junak » Garaż Fabryczny » Nadwozie .
 Drukuj temat
Ramka przedniego reflektora i tylny odblask
jawor88
Czy ktos posiada zdjecie polaczenia przednich ramek reflektora od M10 ? mam ramke wewnętrzna , ktora posiada przynitowane ucho ale nie wiem jak wyglada oryginalny uchwyt przy ramce zewnetrznej oslaniajacej szklo reflektora

przy mojej ramce zewnetrznej zostal tylko jeden otwor, czasem na allegro pojawia sie ramka podobna do junakowej ale uchwyt ma przynitowany dwoma nitami

jak to wygladalo w oryginale ?

druga sprawa to tylny odblask, na stronie Jacota w tabeli zmian w produkcji Junaka podane jest

"1963 światło odblaskowe mocowane przy dolnej śrubie tylnej tablicy rej. od 75855"

czy ktos wie jak wygladalo to swiatelko odblaskowe, moze jakies zdjecie ?

Dzieki za wszelkie odpowiedzi

Flesz
Uchwyt był montowany do obudowy lampy tzw. żółwia. Są tam dwa otworki na śrubki, bodajże M4. W zewnętrznej ramce musi być element w kształcie ceownika przez który przechodzi śrubka M4. Element ten nie pozwala na rozłączenie się ramek.
Pozdrawiam
Flesz

kristop
Witam
w 64 ramka mocowana była na jeden wkret+blaszka wewnatrz ramki niestety nie mam zdjec pod reka,
odblask jest tutaj http://dzikijunak...y/album725

krzysiek

jawor88
Czy w momencie pojawienia sie tylnego odblasku przestano nitowac do blotnika uchwyt na tablice rej. ?, widzialem blotnik z uchwytem i byl on tak nisko przynitowany ze nie zmiesciloby sie juz swiatelko odblaskowe

przy moim blotniku (1965) nie mam uchwytu na tablice rej

karamba
mam ramke wewnętrzna , ktora posiada przynitowane ucho ale nie wiem jak wyglada oryginalny uchwyt przy ramce zewnetrznej oslaniajacej szklo reflektora przy mojej ramce zewnetrznej zostal tylko jeden otwor,

Mam identyczne pytanie z tą różnicą, że ja kupiłem nową ramkę zewnętrzną tylko z taką dziurą. Czy obejma żółwia jest w takim razie z junaka, bo nie pasi. Mam sobie po prostu dorobić uchwyt czy coś jest nie tak. Jedna ramka w drugą wchodzi po pieprznięciu ręką więc może coś jest nieoryginalne. Od góry ramkę trzyma tylko taki zadzior który i tak musiałem trochę poodginać aby ramki w ogóle weszły w siebie.

images78.fotosik.pl/266/c06d12e3793f5510m.jpg

images78.fotosik.pl/266/0996358053cbcd1em.jpg

images76.fotosik.pl/266/a7d418b5ef396c39m.jpg

micho
images76.fotosik.pl/266/f9676c9395b3e914m.jpg

Tak to wygląda w oryginale. Śruba ze sprężyną służy do ustawiania wysokości światła po poluzowaniu śrubek mocujących ramkę wewnętrzną.
Ramka zewnętrzna jest połączona z wewnętrzną za pomocą specjalnego zaczepu, niewidocznego z zewnątrz, przykręcanego jedną pionową śrubą.Od spodu widać tylko soczewkowy łeb śruby.
Edytowane przez micho dnia 25.01.2016 23:32

karamba
No właśnie i tego zaczepu mi na pewno brakuje. Poza tym mam w żółwiu takie dwa jajowate otwory na wylot i one na pewno tez mają jakąś funkcję. Na razie zrobię to na fuck up, a w przyszłości poszukam takiego zaczepu, może wiosną na bazarku.

images76.fotosik.pl/267/d01bdc04f1d1f4d1m.jpg

Nie bardzo wiedziałem jak wgrać zdjęcie z galerii więc ponownie zamieszczam z kompa.

micho
Otwory w żółwiu są do przykręcenia blaszki, w którą jest wkręcana śruba regulacyjna. Przyjrzyj się zdjęciu. Przecież to akurat jest dobrze widoczne.

Połączony z 15.03.2016 08:48:
Pojawił się w sprzedaży zaczep do mocowania ramki zewnętrznej

http://allegro.pl...54609.html

Nie wiem jak z jakością wykonania, ale tak to mniej więcej powinno wyglądać.
Edytowane przez micho dnia 15.03.2016 08:48

karamba
Zrobiłem własnego patentu mocowanie, za darmo z blaszki z zaślepki obudowy komputerowej. Od tyłu przychodzi zaślepka gniazd do opcjonalnego wyboru, no i jedną wykorzystałem.
images76.fotosik.pl/424/26370cbdb2408fe6m.jpg

Trzy otwory to, dwa górne do tych właśnie jajowatych otworów w obudowie i jeden na dole do ramki reflektora. Trzyma jak nie powiem kogo za serce no i widzę, że trzy dychy w kieszeni zostały.

Blaszka z obudowy kompa jest na tyle mocna i na tyle elastyczna, że można było ją wyoblić zgodnie z kształtem owalu obudowy reflektora.

micho
Drogi kolego, jesteśmy w garażu fabrycznym i myślałem, że chcesz odtworzyć oryginalne rozwiązanie. Oczywiście, że nożna reflektor umocować inaczej, na przykład taśmą samoprzylepnąSmile i też będzie trzymać jak nie powiem co. Pozdrawiam.

karamba
To dobrze myślałeś Micho Smile Od ostatniej rozmowy minęło ponad 2 m-ce. Nikt nie podłaczył się z oryginałem. Jestem po oldtimer bazarze na którym była kicha jeszcze większa niż rok temu. Wiec w piętnaście minut rozwiązałem problem po swojemu i za darmo. Blaszka jest od środka więc jej nie widać. Po za tym zmieniłem podejście do zakupów i nie kupuje już za 30 zł śrubek czy innych dinksów, które powinny byś o połowę tańsze.

Mariusz-
To i ja się podłącze, czy ktoś ma wymiary tej sprężynki

images92.fotosik.pl/28/d44f47d603833ff1med.jpg

lub ma wiedzę gdzie występuje "w naturze"? O ile śruba jest dostępna to z tą sprężynką brak mi pomysłu. Niestety w moim jej nie było.
www.naszecytrusy.... Największa profesjonalna baza danych o cytrusach w Polsce. Największa ilość fachowców/użytkowników posiadających doświadczenie w hodowli cytrusów. Admin

adamco07
Podepnę się pod temat mocowania ramki do lampy.
Prosiłbym o fotkę takiego mocowania jak powyżej jednak z modelu M07, jeśli ma to znaczenie to rok 1959.

Adamco07
Lubię starsze i "cycate" im większe "cycki" tym lepsza.
Poszukuję tabliczki z Junaka z numerem ramy 96384 aby wróciła tam gdzie jest jej miejsce.
Właściciela ramy Junaka nr ok. 97XXX i wybitym na tabliczce nr silnika 91391 proszę o kontakt

Junaktemple
Ten element wystepuje tylko w lampie typu pluskwa. Czyli od 61 roku.
Do tego momentu byla tylko jedna ramka mocowana bebzposredno na rancie skorupy lampy.
Junaktemple
''słabość jest wielka, a siła jest niczym. W chwili narodzin człowiek jest słaby i wiotki, w chwili śmierci - twardy i sztywny. Gdy drzewo rośnie, jest delikatne i łamliwe, kiedy usycha i marnieje,umiera. Twardość i siła to towarzysze śmierci. Giętkość i słabość są przejawami życia. To, co zatwardziałe, nigdy nie wygrywa.''
Stalker, A. Tarkowsky

adamco07
Junaktemple napisał(a):
Ten element wystepuje tylko w lampie typu pluskwa. Czyli od 61 roku.
Do tego momentu byla tylko jedna ramka mocowana bebzposredno na rancie skorupy lampy.
Junaktemple

Wiem że takie mocowanie jest w lampie "żaba" ale chodzi mi o mocowanie ramki do lampy w wersji typ "WSK"
Chciałem załączyć fotki ale coś mi nie wychodzi.

Adamco07
Lubię starsze i "cycate" im większe "cycki" tym lepsza.
Poszukuję tabliczki z Junaka z numerem ramy 96384 aby wróciła tam gdzie jest jej miejsce.
Właściciela ramy Junaka nr ok. 97XXX i wybitym na tabliczce nr silnika 91391 proszę o kontakt

Przejdź do forum:

10,829,561 unikalne wizyty