01 Grudnia 2022 13:21
Losowa Fotka
Translator
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Suchy
30.11.2022 19:28
Ma kto? ,,Automobilist?" 11/2018? Pomo?ecie jednym artyku?em?

grzebacz
14.10.2022 23:22
panie i panowie posiada ktos czesci do Douglasa mk V? oraz czesci potrzebne do HD model DL

sajmon
06.09.2022 11:14
Hej, szukam kogo? kto ma wózek boczny wb1.Chodzi mi o to, aby obejrze? taki sprz?t na ?ywo ewentualnie jakie? fotki.Mam taki wózek, ale nie kompletny i chodzi mi o szczegó?y

Suchy
04.07.2022 19:28
Tak na szybko, jakie jest minimalne dopuszczalne ci?'nienie sprezania?

Suchy
13.06.2022 21:22
Nie pisac' polskich znakow i tyle. :-)

marjew
13.06.2022 18:30
Ca?y czas pokazuje mi znaki zapytanie zamiast polskich znaków na forum. wszystkie teksty

CZESIO1958
08.04.2022 09:10
Kilka razy

Suchy
04.04.2022 06:24
A po co? rozpia? Ci si? kiedys lancuch? :-p

Archiwum shoutboksa
Language Switcher
Przetłumacz stronę

Zobacz temat
SFM Junak » Gara? Fabryczny » Silnik .
 Drukuj temat
olej z odmy
ormo
Witam! Wczoraj po powrocie z krotkiej trasy zobaczylem ze z odmy leje sie olej, kapie tak ze moment byla kaluza. Miske oleju mam z korkiem spustowym i po odkreceniu zlal sie litr oleju. Silnik 1000km po remoncie, pracuje idealnie, kompresja jest swieca sucha kolor idealny. Moze ktos naprowadzi mnie co to moze byc zanim zaczne wszystko bebeszyc podejrzewam cos z pompa albo przytkany powrot oleju do zbiornika. Na powrocie mam filtr oleju, zmieniony 300km temu.

Janek Z
Pierwszy raz si? leje przy obecnym ustawieniu sterowania odm??
Je?li tak, to co? porobi?o.
Przede wszystkim wywal niefabryczny filtr oleju, ci?nienie oleju pewnie jest za ma?e, ?eby go przepcha? przez dodatkowy opór.
Mo?e to si? wydaje niemo?liwym, ale uk?ad olejenia Junaka, zaprojektowany przez fabryk? jest wystarczaj?cy.
A je?li wali z odmy od pocz?tku, to trzeba poprawnie ustawi? kó?ko steruj?ce, no a na pocz?tek sprawd?, czy kana? odmy nie zatkany, zw??ony, modyfikowany.

ormo
Silnik od remontu zrobi? ponad 1000km, odma od pocz?tku ustawiona tak samo, na znaki i dotychczas nie bylo problemow. Jezeli problemem bylby filtr na powrocie to tez problem bylby od poczatku. Wszystko chodzilo swietnie, zatrzymalem sie pod sklepem, sucho, przejechalem moze 500m pod dom, kaluza oleju. Jezeli bylby zatkany kanal odmy to cisnienie wywalaloby olej kazda uszczelka, a nie lalo z odmy, na chlopski rozum... No i zaraz po zgaszeniu silnika w misce nie powinno by? zbytnio oleju, a z miski zlal sie litr, to mnie zastanawia...

Janek Z
Nie mialem takiego przypadku.
Na logike albo pompa nie odsysa (wylamane zeby w sekcji) albo zatkal sie kanal. Moze jednak zatkalo ten filtr?

kriskr
Litr oleju to praktycznie polowa stanu. Z jakiegos powodu pompa nie byla w stanie go odpompowac do zbiornika. Problem z sama pompa/ droznoscia kanalow na powrocie, albo najzwyczajniej w swiecie probuje odrzucic przyczepy. Junak potrafi odrzucac to co mu niepasuje Smile

Polaczony z 26.07.2022 18:56:
Sprawdz sruby dociskajace pompe i uszczelke pod nia. Owy filtr na powrocie to spory opor hydrauliczny. Olej moze probowac 'isc na skroty'. IMHO droznosc powrotu przez ten filtr i mozliwosc 'zagniecenia" miski olejowej.
Edytowane przez kriskr dnia 26.07.2022 18:58
kkr

nulla dies sine linea

duell99
slaba sekcja odsysajaca olej z silnika , nieszczelnosc ponizej tloka , polaczenie pompa- karter . obrocona tulejka w kole odmy jedno z tych czteredh

https://www.facebook.com/search/top?q=junak350%20j
Przejdź do forum:

17,724,237 unikalne wizyty