15 September 2019 23:04
Losowa Fotka
Translator
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

bank
08.09.2019 11:53
Kupie automat zmiany biegów nowy typ regulowany dwoma śrubkami ktos ma ???

Suchy
27.07.2019 19:54
motorcyclesm10, zrób swoją spręzynkę do nowego ze szprychu rowerowej, tylko zeby oczko nie było za duże, u mnie chodzi malinowo

Vicia
20.07.2019 19:53
Dziękuję za podpowiedź. Wink[b]

adam_r100gs
20.07.2019 17:16
Niechaj tamkoledzy pomierzą, ja tylko dodam, że musisz wsadzić w główkę wałek, bo ścianka się zapadnie:> Akurat wymiar wałka mi tu już kolega podawał...

Vicia
17.07.2019 23:08
Hey chłopy.-zapytanie jakie powinny być numeratory do numerów które są na główce ramy.Chodzi mi o rozmiar.Podrzuci ktoś?

motorcyclesm10
17.07.2019 10:02
Poszukuję zestawu naprawczego aparatu zmiany biegów nowy typ ktoś cos

Czarny
10.07.2019 14:50
Brać

CZESIO1958
10.07.2019 10:35
Brać Grin Nawet bez papieru Pfft

Archiwum shoutboksa
Language Switcher
Przetłumacz stronę

Zobacz temat
SFM Junak » Strefa Luzu » Hyde Park
 Drukuj temat
Wizyta u Johna A.
Adam M
Nie wyszla nasz motocyklowa wyprawa do Stanow na zlot Starych BMW na ktora wybieralismy sie ze Stevem od kilku tygodni, nie wiem czy z powodu huraganu kolo Florydy pogoda sie popsula, zaczelo padac a temperatura spadla do 12 - 13C w nocy co spowodowalo ze spanie w namiotach przestalo byc przyjemnoscia.
Postanowilismy w zamian zrealizowac wreszcie dlugo odkladana wizyte u naszego znajomego czlowieka od jednocylindrowek BSA z lat 50 tych, Johna.
Ta wizyta powinna byc zrobiona z 5 lat temu, ale zawsze cos stawalo na przeszkodzie glownie odleglosc do pokonania, bo w planach zawsze bylo wspolne pojezdzenie po lokalnych drogach a zeby do Johna dojechac trzeba walnac rowne 100km w jedna strone + zrobic jakis dystans na miejscu nie mowiac o "starych Polakow rozmowach".
W obecnych czasach rzadko obaj ze Stevem mamy cza na calodniowe wyrwanie sie z domu ale tym razem sie udalo.
Pognalismy na 2ch Triumphach, on na swoim niezawodnym TR6, ja na Tridencie, ktory juz w poprzxedniej wyprawie do Elora ( 250 km ) pokazal lwi pazur i nie zameczyl mnie na smierc wibracjami i podskokami ( co jest glowna cecha jazdy na Triumphie ).
Pognalismy to dobrze powiedziane, bocznymi drogami 80 - 100, potem kawalek autostrada 110-130 km/h i znowu boczne drogi z szybkosciami kolo 100 km/h i dotarlismy do posiadlosci Johna. Zaluje ze nie zrobilem zdjecia calosci, duzy dom na brzegiem rzeki z frontem jak w pld Stanach, za nim olbrzymi trawnik schodzacy w dol i na jego przeciwleglym skraju
nastepny duzy budynek z tym motocyklem przy wejsciu:

i z Johnem w srodku juz czesciowo przygotowanym do jazdy :

[url=https://postimg.cc/zLxTGzth]i.postimg.cc/ydHjnW0L/20190831-110453.jpg

Tyle ze jazda musiala poczekac, jako ze ilosc motocykli, czesci i gadgetow z nimi zwiazanych byla dosc przytlaczajaca.
W pierwszym pomieszczeniu "repcepcyjnym" 2 rzedy motocykli pod scianami, wszystkie jednocylindrowe modele BSA z roznych okresow produkcji :

i.postimg.cc/tJrzX5wc/20190831-110431.jpg

No i bardzo porzadnie zabezpieczone wejscie do glownej czesci "jaskini potwora"

i.postimg.cc/5y93dG7v/20190831-110515.jpg

w ktorej widoki byly podobne ale jeszcze mocniejsze. Zreszta zdjecia lepiej to pokaza niz moje opisy:

i.postimg.cc/8CWwhLfF/20190831-111215.jpg

i.postimg.cc/zG40bxvZ/20190831-111228.jpg

Opowiesci trwaly dosc dlugo a przygod roznego rodzaju John mial troche w czasie swojej 64 letniej motocyklowej przygody :

i.postimg.cc/ZKKf192g/20190831-112920.jpg

i.postimg.cc/RFLRY9R4/20190831-113013.jpg

I trwaly dalej po przyjechaniu na lunch f do typowej "diner" z lat 50 tych z figurami Marylin Monroe i Elwisa Prelsey pod scianami i wystrojem w kolorach niebieskiego przelamanego kremowym plasrtiku. Przejazdzka z Johnem to 50 km jazdy po kretych i wyboistych bocznych drogach po ktorych jego "bobberek" BSA popitalal jak nakrecony.
Walki rorzadu z GoldStara i goldstarowski wydech zrobily z poczciwej B33 zupelnie inny, lekko chuliganski motocykl.
A w Johnnie mimo 84 lat troszke tej chuliganskiej duszy jeszcze zostalo Smile
Tu zbieramy sie do odjazdu po mocno dlugim lunchu, by odwiedzic sklep z cygarami na terenie indianskiego rezerwatu sprzedajacy rowniez tanie paliwo ( nastepne 50 km ) i potem prosto do domu :

i.postimg.cc/MGbV65jY/20190831-141517.jpg

Połączony z 02.09.2019 00:46:
Tu jeszcze zdjecia BSA Johnna, ktore jakos nie zalalpaly sie do pierwszego postu:

oi77.photobucket.com/albums/j60/adamm_2006/BSA%20A65/th_BSA%20Johns%20bobber%20007_zpsxqsk1zsa.jpg

oi77.photobucket.com/albums/j60/adamm_2006/BSA%20A65/th_BSA%20Johns%20bobber%20005_zpsqhks7mqu.jpg

oi77.photobucket.com/albums/j60/adamm_2006/BSA%20A65/th_BSA%20Johns%20bobber%20009_zpshsyfhnnb.jpg
Edytowane przez Adam M dnia 02.09.2019 00:46

CZESIO1958
Masz fajnych znajomych z ciekawymi motocyklami Grin
Ten tłok z wbitym zaworem ho ho
Ciekawe jak głowica wyglądała.

Marcin
Ma ktoś tłok Junaka z wbitym zaworem? Smile
Fajne motocykle. Smile miło popatrzeć.
Scrambler 616 .349

Wulkan
Marcin napisał(a):

Ma ktoś tłok Junaka z wbitym zaworem? Smile

No ba Smile
Ale fotki musiałbym głęboko szukać.
Pozdrawiam
Wulkan

Adam M
Hej Wulkanie,
John A. ma do sprzedania 2 BSA Victory 441 ( jednocylindrowka z lat 70 ) tych po naprawde dobrej cenie - 7500 zl za sztuke.
Nie interesowal by cie ktorys ?
Moze znajde zdjecie z ktoryms.
Niestety tu tylko widac kawalki - to te 2 motocykle z tylu z czarnymi zbiornikami

i.postimg.cc/hGgQ5m3Q/20190831-113421.jpg

Tutaj filmik z odbudowy takiego motocykla gdzies w Stanach :

https://www.youtu..._4BCa2bYqE

Wulkan
Adam M napisał(a):

Hej Wulkanie,
John A. ma do sprzedania 2 BSA Victory 441 ( jednocylindrowka z lat 70 ) tych po naprawde dobrej cenie - 7500 zl za sztuke.
Nie interesowal by cie ktorys ?
Moze znajde zdjecie z ktoryms.
Niestety tu tylko widac kawalki - to te 2 motocykle z tylu z czarnymi zbiornikami

i.postimg.cc/hGgQ5m3Q/20190831-113421.jpg

Tutaj filmik z odbudowy takiego motocykla gdzies w Stanach :

https://www.youtu..._4BCa2bYqE

Witam,
Powinienem zacząć od podziękowania za ciekawa relacje o ciekawym człowieku, ciekawym miejscu i motocyklach. Miejsce, w którym można by było spędzić niejeden dzień bez znudzenia. Pięknie.

BSA Victory 441 to dla mnie bardzo ciekawy motocykl, lekki i mocny. Ale tak sobie myślę, ze posiadając taki motocykl, będący, można luźno to tak określić, wersja rozwojowa Junaka Wink coraz mniej miałbym argumentów do używania Junaka właśnie Smile. Strach się bać.
A wracając do realiów, cena zaiste bardzo dobra. I dalej luźno się zastanawiając, czy ktoś się orientuje, jakie mogłyby być koszty transportu takiego motocykla do Polski?
Pozdrawiam
Wulkan

Suchy
CZESIO1958 napisał(a):

Masz fajnych znajomych z ciekawymi motocyklami Grin
Ten tłok z wbitym zaworem ho ho
Ciekawe jak głowica wyglądała.

Mało brakowało a miałbym równie bogaty dorobek. :-) Ale niestety aż tak fajnie nie wyszło.
[img]http://syrena.gminanekla.pl/forum/album_thumbnail.php?pic_id=2525[/img]
[img]http://syrena.gminanekla.pl/forum/album_pic.php?pic_id=2525[/img]
Edytowane przez Suchy dnia 03.09.2019 10:53

Adam M
Postaram sie dowiedziec w polskim przedsiebiorstwie paczkowym ile by kosztowalo wsadzenie go do kontenera by wyladowal gdzies w Polsce.
Poza tym mozesz zone nauczyc jezdzic i jezdzic w 2 motocykle.

Junaktemple
¨jakie mogłyby być koszty transportu takiego motocykla do Polski? ¨
Jakies 700-1200USD w zaleznosci jakich sie ma znajomychWink
Junaktemple
''słabość jest wielka, a siła jest niczym. W chwili narodzin człowiek jest słaby i wiotki, w chwili śmierci - twardy i sztywny. Gdy drzewo rośnie, jest delikatne i łamliwe, kiedy usycha i marnieje,umiera. Twardość i siła to towarzysze śmierci. Giętkość i słabość są przejawami życia. To, co zatwardziałe, nigdy nie wygrywa.''
Stalker, A. Tarkowsky

Wulkan
Adam M napisał(a):

Postaram sie dowiedziec w polskim przedsiebiorstwie paczkowym ile by kosztowalo wsadzenie go do kontenera by wyladowal gdzies w Polsce.
Poza tym mozesz zone nauczyc jezdzic i jezdzic w 2 motocykle.

Witam,
I to jest argument Smile. Z Zona na dwóch motorkach Smile
Pozdrawiam
Wulkan

Mariusz-
Witam, jeszcze Cło, Urząd skarbowy, tłumaczenia papierów, rejestracja, przegląd, ubezpieczenie. Trochę to wszystko robi cenę końcową. Ale pewnie warto.
www.naszecytrusy.... Największa profesjonalna baza danych o cytrusach w Polsce. Największa ilość fachowców/użytkowników posiadających doświadczenie w hodowli cytrusów. Admin

Wulkan
Mariusz- napisał(a):

Witam, jeszcze Cło, Urząd skarbowy, tłumaczenia papierów, rejestracja, przegląd, ubezpieczenie. Trochę to wszystko robi cenę końcową. Ale pewnie warto.

Ano tak, takie sprawy trzeba solidnie przeanalizować.
Tak sobie myślę, ze na obecnym etapie życia, to ja nie mam czasu nawet na jednego Junaka, żeby się nim należycie zając. Stoi biedak pod chmurka 5 rok z rzędu (pod blokiem), służąc wiernie jako podstawowy środek transportu do pracy itp. A w garażu kilka sprzętów stoi i czeka, prosząc o pokręcenie śrubkami...
Pozdrawiam
Wulkan

Przejdź do forum:

12,764,249 unikalne wizyty