22 April 2019 11:05
Translator
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Junaktemple
19.03.2019 22:46
Krzysiek L: http://www.sfm-jun
ak.pl/forum/viewth
read.php?thread_id
=3604&highlight=gal
eria&pid=39555#post
_39555

Krzysiek L
19.03.2019 18:14
Witam. Panowie jak dodac zdjecie w poście?

Junaktemple
12.03.2019 09:20
Czyli jednoznaczny wniosek ze trzymac nie warto, tylko co robic z kolejna zawartoscia bo moze sie okazac (niejeden juz sie przekonal) ze to bledne kolo beer post-3626

adam_r100gs
11.03.2019 21:08
No taaa, plastir, plastir. jak trzymasz taką latami, to paruje przez ściankę:>

Junaktemple
10.03.2019 21:56
Nie chodzi o zawartosc tylko material. No chyba ze sa platiczane Wink Bardzo mi sie kodoba ta maskotka. Trzeba bedzie pomyslec o czym u mnie Smile

adam_r100gs
10.03.2019 21:37
No jak nie ma, skoro to Dragon Rally - zlotowa maskotka przecie. A butelki - przy obowiązujących limitach mógłbym to chlapnąć i dalej jechać bez strachu.

Junaktemple
09.03.2019 10:11
¨ostatnia,bo mówię stanowcze "nie" kolejnym¨ buhahahahaha!!!! No juz mnie przekonales:-))))
A ten smok ma jakies specjalne znaczenie? Poli sie nie czepia do tych butelek?

adam_r100gs
09.03.2019 00:58
Taaa, ostatnia wyduma. Znaczy ostatnia bo najświeższa i ostatnia,bo mówię stanowcze "nie" kolejnym...

Archiwum shoutboksa
Language Switcher
Przetłumacz stronę

Zobacz temat
SFM Junak » Garaż Fabryczny » Silnik .
 Drukuj temat
Kranik Paliwa
Mariusz-
Witam właśnie zregenerowałem sobie kranik paliwa, może się komuś przyda materiał poglądowy.

Materiał wyjściowy to taki oto korpus kranika ten po prawej:

sfm-junak.pl/images/photoalbum/useralbum_928/kran.jpg

Niestety w gniazdach, przewodach sporo tam zaschniętego piachu było. Wiertełkiem 3,5 w paluszkach delikatnie usunąłem ten syf benzynka ekstrakcyjna i sprężone powietrze jak nowy ze sklepu.

Później skupiłem się na usunięciu starego przewodu z gwintowanej głowicy kranika, szczypce płaskie i delikatnie wyszedł z gniazda. Jednocześnie odkryłem, że otwory nie są identyczne ten rezerwy jest mniejszy.

kranik unieruchomiony w imadle i po lekkim nagrzaniu aluminiowej głowicy i delikatnym zebraniu papierkiem wodnym w palcach z miedzianego przewodu nadmiaru materiału na wcisk montuję przewód rezerwy wystaje 1,5 cm:

sfm-junak.pl/images/photoalbum/useralbum_928/kran8.jpg

Kolej na długi przewód 5,6 cm wystaje ponad głowicę

sfm-junak.pl/images/photoalbum/useralbum_928/kran9.jpg

Następnie kontrola wizualna korpusu uzbrojonego w miedziane przewody paliwa. Takie dawali w oryginale:

sfm-junak.pl/images/photoalbum/useralbum_928/kran2_t2.jpg

Następnie zakładam nową uszczelkę korpusu kranika oraz nową uszczelkę z nowym koszyczkiem filtrem paliwa:

sfm-junak.pl/images/photoalbum/useralbum_928/kran4.jpg

Rozłożyłem kolejno elementy do montażu:

sfm-junak.pl/images/photoalbum/useralbum_928/kran3.jpg

Całość gotowa do montażu i użytkowania na motocyklu:

sfm-junak.pl/images/photoalbum/useralbum_928/kran6.jpg

Oczywiście jeszcze uszczelki:
1. Pod kruciec kranika
2. między gwinty nakrętki zbiornika i kranu, powinna leżeć na szczycie gwintowanej głowiczki kranika
3. pod nakrętkę zbiornika
4. pod filtr paliwa w odstojniku
5. w korpusie kranika (przed ostatnia fotka)
www.naszecytrusy.... Największa profesjonalna baza danych o cytrusach w Polsce. Największa ilość fachowców/użytkowników posiadających doświadczenie w hodowli cytrusów. Admin

CZESIO1958
No toż istne kompendium wiedzy kranikowej tu mamy Grin
Dzięki

zdzicho
a gdzie dorwałeś taką rurkę na metry?
JUNAK M10 RAMA 25538 1961R./ MW-750M RAMA R12ŻT5219 1974R.

tel.888599749  heyah
zelmot
Majster od naprawy lodówek powinien mieć takie rurki.
Amatorzy zbudowali arke,a zawodowcy tytanika....

Mariusz-
A ja się zastanawiałem kto pierwszy szydere pociśnie i jest. Wink Czesio dalej we Wrocku dowodzisz budowami?

Fakt trochę truizm ale zawsze:

To jak ktoś miałby ochotę dać jak w oryginale przewody i nie stosować zamiennika. Fotki po to aby zobaczyć, że można to zrobić bez uszczerbku na WRO.

Oczywiście do innych kraników też pasuje Komary, itp...

Takich rurek miedzianych o oryginalnym przekroju ja się nie spotkałem w kraju, mosiężne i owszem ale miedziane nie. Te kupione są w innym kraju a sprowadzone jeszcze z innego czyli z USA.

Kupiłem kilka dla siebie i kogoś kto chce mieć kranik zrobiony WRO:
http://sfm-junak....ad_id=4557

Albo wersja dla nie forumowicza:
https://allegro.p...4291fbf951
Edytowane przez Mariusz- dnia 27.03.2019 09:47
www.naszecytrusy.... Największa profesjonalna baza danych o cytrusach w Polsce. Największa ilość fachowców/użytkowników posiadających doświadczenie w hodowli cytrusów. Admin

kriskr
Wygląda całkiem sympatycznie.
kkr

nulla dies sine linea

Mariusz-
A mam takie pytanko czy któryś z forumiowiczów korzysta z tego filterka, zakładał?
Jak się to zachowuje na kraniku?

Przejdź do forum:

12,174,746 unikalne wizyty