22 November 2018 12:44
Losowa Fotka
Translator
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

mprojekt
29.10.2018 21:06
Dzięki kolego

Junaktemple
28.10.2018 14:17
https://plus.googl
e.com/110692947032
667146167

mprojekt
28.10.2018 10:28
Ma ktoś schematy skrzyni ze strony ataman bo strona juz nie działa. Na Google wyświetla grafiki z niej ale slaba rozdzielczość

zbyszek
08.10.2018 12:42
http://www.motory.
hg.pl/katalog/pols
kie/junak

ropsonn
04.10.2018 15:45
dla ciekawości dziś grzebiąc na alledrogo faktycznie znalazłem hartmanowy tłumik rybkę z nierdzewki za 320 zyla

zbyszek
03.10.2018 19:18
Hartmann kupiłem i są OK

CZESIO1958
03.10.2018 09:55
W zasadzie w grę wchodzi Hartmann. Mam i jest OK

Antyk
03.10.2018 09:36
Od kogo najlepiej kupić tłumik rybkę ?kogo polecacie?

Archiwum shoutboksa
Language Switcher
Przetłumacz stronę

Zobacz temat
SFM Junak » Garaż Fabryczny » Nadwozie .
 Drukuj temat
Obręcz koła - współczesna
Sqid
Co myślicie o obręczach współczesnych chromowanych do Junaka, czy bardzo odbiegają od orginału, chodzi mi o przetłoczenia pod szprychy.Dziękuję za opinie, pozdrawiam .

CZESIO1958
Hmm do Junaka powinny być malowane Grin

rafi555
CZESIO1958 napisał(a):

Hmm do Junaka powinny być malowane Grin

No chyba, że jakaś wersja bogata albo eksport Grin .

Mariusz-
Witaj, ostatnio robiłem koła. Najpierw zapytałem sprzedawcy czy oryginalne szprychy i nyple będą pasowały do nich? Odpowiedź jaką uzyskałem oczywiście, że tak, ponieważ to oryginalne wymiary junaczej felgi.

Następnie tak poinformowany kupiłem chromowane De Lux 19x1,85 i okazało się, że oryginalny nypel w najszerszym miejscu czyli tuż pod czapką ma wymiar 8mm a otwór na niego w feldze ma również 8mm w oryginalnej feldze jest otwór 8,5mm pierwszy błąd w odpowiedzi sprzedającego. Wniosek trzeba poszerzyć otwory w feldze aby zmieścił się oryginalny nypel. Niestety za tym idzie uszkodzenie ciągłości struktury chromu a to już droga do ewentualnego rdzewienia w późniejszym czasie.
Tak to wygląda:

images90.fotosik.pl/58/05436a2786d73e4bmed.jpg

Jednak po przymierzeniu nypli niestety nie usiadły w otworze, gdyby dobić młotkiem to pewnie by weszły ale chyba nie o to chodzi.

images91.fotosik.pl/58/96c2fef774d20baemed.jpg

Więc należało liznąć delikatnie nypel aby wszedł i oparł się właściwie na ściankach otworu.

images91.fotosik.pl/58/bc0e7845608997f8med.jpg

images90.fotosik.pl/58/0f334b6b2f3efc70med.jpg

A w całości koło przednie wyszło tak:

images89.fotosik.pl/58/0e44a77144ac0380med.jpg

images89.fotosik.pl/58/2f0954ecb0458359med.jpg

Dodam, że wykończenie tych otworów jest takie, że można sobie skórę rozciąć .

Wracając do pytania chromowane nie odbiegają od oryginału ponieważ były malowane i chromowane. Jedne i drugie są ładne i tylko kwestia gustu, które komu się bardziej podobają.
Edytowane przez Mariusz- dnia 18.10.2018 22:19
www.naszecytrusy.... Największa profesjonalna baza danych o cytrusach w Polsce. Największa ilość fachowców/użytkowników posiadających doświadczenie w hodowli cytrusów. Admin

9stachu9
Mariusz możesz podać namiary na zakład gdzie cynkowałeś szprychy ?
stachu

Mariusz-
http://galwmet.pl... to jest to miejsce. Super obsługa.
www.naszecytrusy.... Największa profesjonalna baza danych o cytrusach w Polsce. Największa ilość fachowców/użytkowników posiadających doświadczenie w hodowli cytrusów. Admin

zelmot
Ja bralem u J Tomaszewskiego felgę i szprychy, wszystko pasuje ,prosta felga że tylko szprychy założyłem i podokrecalem .
Amatorzy zbudowali arke,a zawodowcy tytanika....

Jacek T
Witam to jest właśnie to . Sprzedawcy mają obręcze nie mają do nich nypli. Dodają jak już do nich szprychy 4 nypel lata w każdą stronę jest dużo za mały. Wielu ludzi na to daje się nabrać i składa potem po wycentrowaniu parę kilometrów i się wszystko rozjeżdża.
Parę dołków i tak dalej i wiecznie koło pływa.

Mamy nyple piątki do tych obręczy pasujące siadają jak należy ale też nie wychodzi to tanio. W porównaniu do szprych tak zwanych węgry m 4 po 4 zł .

Jak ktoś tak zrobi sobie koła to albo zniszczy nową obręcz rozwiercając ją pod nyple. Albo na nyplach m 4 będzie mu się wiecznie koło rozjeżdżało.

A najlepszy jest tekst sprzedawców że oni mają Junaka w oryginale i taką szprychę mają w swoim sprzęcie.
Dla tego takie dorobili na wzór.

JT
www.motocyklejacka.pl

www.motocyklejacka.pl
Stary
Ten temat jest już chyba na forum w oddzielnym wątku?

Rok temu kupiłem na allegro nierdzewne - pasują do oryginalnych szprych i nypli.
Fabryka Junaków
Zapraszamy na http://www.fabryk...

Kachelos
Ja kupiłem w skuterze komplet obręczy wraz ze szprychami. Koła sam przeszprychowałem i wszystko pięknie pasowało, natomiast do naciągnięcia i wycentrowania koła oddałem do kolegi który od ładnych paru lat się tym zajmuje i stwierdził że to naprawde porządny towar. Gdzieś mi się obiło że to są te same felgi i szprychy które oferuje Pan Jacek, prawda to?

Przejdź do forum:

10,615,875 unikalne wizyty