13 December 2018 10:54
Translator
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

mprojekt
29.10.2018 21:06
Dzięki kolego

Junaktemple
28.10.2018 14:17
https://plus.googl
e.com/110692947032
667146167

mprojekt
28.10.2018 10:28
Ma ktoś schematy skrzyni ze strony ataman bo strona juz nie działa. Na Google wyświetla grafiki z niej ale slaba rozdzielczość

zbyszek
08.10.2018 12:42
http://www.motory.
hg.pl/katalog/pols
kie/junak

ropsonn
04.10.2018 15:45
dla ciekawości dziś grzebiąc na alledrogo faktycznie znalazłem hartmanowy tłumik rybkę z nierdzewki za 320 zyla

zbyszek
03.10.2018 19:18
Hartmann kupiłem i są OK

CZESIO1958
03.10.2018 09:55
W zasadzie w grę wchodzi Hartmann. Mam i jest OK

Antyk
03.10.2018 09:36
Od kogo najlepiej kupić tłumik rybkę ?kogo polecacie?

Archiwum shoutboksa
Language Switcher
Przetłumacz stronę

Zobacz temat
SFM Junak » Garaż Fabryczny » Nadwozie .
 Drukuj temat
Wildszwansko w Harcu
fabian harz
Witam,

przypominam jeszcze raz ze w tym roku Spotkanie sie NIE odbedzie.

Miala byc pieczona dzika swinia, niestety uszla z zyciem.

Pozdrowko

Fabian
Junak to pretekst , zeby spotkac fajnych ludzi...zreszta, to niewazne co sie ma miedzy nogami.

Warsztat, czesci, holowanie, ciepla micha, kimanko, znaczek na pamiatke, uscisk przyjacielskiej dloni.

gaznikjunak
fabian harz napisał(a):

Miala byc pieczona dzika swinia, niestety uszla z zyciem.

Pozdrowko

Fabian

A to świnia :-(

Harcować można wszędzie, więc albo w Harcu albo gdzie indziej pewnie da radę zorganizować Wildszwajnisko. Jak nie w tym to w następnym roku.

mirasio
Może i się da,ale Harz może być tylko u Fabiana,impreza niepowtarzalna,kto był ten wie. Gaznikjunak,spróbuj coś zorganizować,może Ci się uda,przed klawiaturą dużo mądralińskich siedzi.
Jazda motocyklem jest najprzyjemniejszą rzeczą jaką człowiek może robić w ubraniu.rock
Kibol LUKS Aquarius Bielawa

www.mirasio.zafriko.pl
gaznikjunak
mirasio napisał(a):

Może i się da,ale Harz może być tylko u Fabiana,impreza niepowtarzalna,kto był ten wie. Gaznikjunak,spróbuj coś zorganizować,może Ci się uda,przed klawiaturą dużo mądralińskich siedzi.

Nie u Fabiana tylko u Diany. Ale ona kręciła nosem na zarobek i frekwencję. Wildszwajnisko to domena i zasługa kilku Ojców założycieli, w tym Fabiana. Przed dowódcę pchać się nie wypada choćby było się najbardziej mądralińskim Smile

micho
Drogi kamracie gaznikjunak. Jeżeli to były spotkania u Diany, a nie u Fabiana, to w latach 2006 - 2008 były to spotkania u Klausa, a w 2011 w muzeum DDR. W ten sposób można by powiedzieć, że spotkania w Morzyczynie organizował hotel Polonus.Mirasio ma 100% racji. Wprawdzie "ojców założycieli" było kilku, ale ograniczyli się do werbalnego poparcia i ewentualne uczestnictwa, a i to nie zawsze.Wszystkie spotkania przez 12 lat były organizowane wyłącznie przez Fabiana począwszy od miejsca, poprzez trasę i nagrody, a na aprowizacji i znaczkach zlotowych kończąc. Tylko w 2015 włączył się w to ktoś jeszcze i dlatego był wtedy dodatkowy znaczek jubileuszowy.Wszystkie spotkania łączy tylko osoba Fabiana. Jeżeli więc to nie jego zlot, to czyj?

gaznikjunak
Kolega Mirasio stwierdził, że spotkania "tylko u Fabiana". W odpowiedzi napisałem tylko tyle, że spotkania odbywały się u Diany, a nie u Fabiana. Wyjaśniłem też, dla nie znających szczegółów, że Diana nie była zainteresowana udostępnianiem Forst-Farm ze względu na zbyt mały dochód. To dla ścisłości. Nie stoi to w sprzeczności, z tym, że były odstępstwa lokalizacyjne. Bez wątpienia spotkania nie odbywały się u Fabiana. Napisałem też, że jeżeli nie w tym miejscu to mogą być zorganizowane w innym, przez co chciałem wyrazić opinię, że nie miejsce decyduje, a ludzie. Z tym się chyba drodzy koledzy zgodzicie? A może coś tego jest fałszem?

Pierwszy post brzmiał:
Harcować można wszędzie, więc albo w Harcu albo gdzie indziej pewnie da radę zorganizować Wildszwajnisko. Jak nie w tym to w następnym roku.

Miał wyrażać zachętę, że jeżeli to miejsce nie wchodzi w rachubę nie należy się poddawać, bo może być inne. No i jeżeli w tym roku się nie uda to jest kolejny rok.

Coś było tu niejasnego?

Drugi post brzmiał:
Nie u Fabiana tylko u Diany. Ale ona kręciła nosem na zarobek i frekwencję. Wildszwajnisko to domena i zasługa kilku Ojców założycieli, w tym Fabiana. Przed dowódcę pchać się nie wypada choćby było się najbardziej mądralińskim

Miał wyrażać pogląd, że Wildszwajniko bez Ojców założycieli, w tym Fabiana nie istnieje. "Przed dowódcę pchać się nie wypada" - uważny czytelnik może odczytać z poprzedniego zdania, że chodzi o Fabiana. Czy nie wskazuje to, że nie tylko nie neguję przywódczej roli Fabiana, ale wręcz ją podkreślam?

Czy było tu coś niejasnego?

A jednak było, bo dwóch kolegów bez powodów jakoś stara się mnie szarpać przeinaczając intencje i dopisując nieistniejące słowa. Czy ja napisałem, że Diana coś organizowała? Nie napisałem, bo nie organizowała.

Czytać należy ze zrozumieniem. Bo co by to było gdyby takie swobodne interpretacje tekstu tworzyć np. czytając serwisówkę? Szybko popsułoby się Junaka. Wszędzie warto wyszukiwać tylko to co w tekście jest.

micho
Nie liczy się miejsce, a gospodarz. I to zapewne miał na myśli Mirasio, który bywał na spotkaniach " u Fabiana" nie tylko u Diany.Kiedyś spotkania junakowe w Niemczech organizował Hansa. I były to spotkania "u Hansy" niezależnie od miejsca. SMJ w Morzyczynie organizował Pustynny i były to spotkania u niego. Teraz pałeczkę przejął Rafał i robi spotkania w Grodzisku Wielkopolskim. To są spotkania u Rafała.
Zorganizuj spotkanie, a potem nich ktoś Ci powie, że to nie było spotkanie u Ciebie, tylko u właściciela kampingu w Kondracicach. Będzie Ci miło?

gaznikjunak
Też bywałem, świetnie się bawiłem i dlatego dopingowałem i dopinguję Fabiana do kontynuacji. Jak nie u Diany to gdzie indziej, jak nie w Harzu to trudno, jak w tym roku nie to w przyszłym. Liczą się ludzie. Choć DDR'owski siermiężny styl, połączony z ruskim "pierdzielnikiem" (kto był wie o czym piszę) miały swój swoisty urok.

fabian harz
No i cos sie urodzilo.

W roku 2019 w drugi weekend wrzesnia - jak zwykle - bedzie Wildszwansko u Torstena.

Oczywiscie ognisko, estrada dla kapeli (jeszcze nie mamy) noclegi w namiotach jest miejsca duzo, niedaleko pensjonaty i hotelik, typowa knajpka dla bikerow z motocyklami na scianach, teren do pogrzebania i pojezdzenia po podworku i zadaszenia motocykli. Okolice bez gorek, ale fajne i ciekawe. Ceny nizsze jak u Diany i zostaja niskie.

www.bike-inn.de
www.bike-inn-magd...
www.bike-inn-stre...
Facebook.com/bikeinnmagdeburg

To pierwsza wiadomosc i sadze , ze ucieszy wszystkich globtroterow na Junakach. Moze zrobimy z tego dla podniesienia rangi Europejskie spotkanie Junaka. :-)

Pozdrowko Fabian
Junak to pretekst , zeby spotkac fajnych ludzi...zreszta, to niewazne co sie ma miedzy nogami.

Warsztat, czesci, holowanie, ciepla micha, kimanko, znaczek na pamiatke, uscisk przyjacielskiej dloni.

gaznikjunak
Na początku września nieśmiało wyraziłem nadzieję, że Harcować można wszędzie, więc albo w Harcu albo gdzie indziej pewnie da radę zorganizować Wildszwajnisko. Minęły 2 tygodnie i mamy świetne wieści :-) Brawo Fabianie!!!

Europejskie? No pewnie, że tak.

Przejdź do forum:

10,829,505 unikalne wizyty