15 September 2019 23:03
Translator
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

bank
08.09.2019 11:53
Kupie automat zmiany biegów nowy typ regulowany dwoma śrubkami ktos ma ???

Suchy
27.07.2019 19:54
motorcyclesm10, zrób swoją spręzynkę do nowego ze szprychu rowerowej, tylko zeby oczko nie było za duże, u mnie chodzi malinowo

Vicia
20.07.2019 19:53
Dziękuję za podpowiedź. Wink[b]

adam_r100gs
20.07.2019 17:16
Niechaj tamkoledzy pomierzą, ja tylko dodam, że musisz wsadzić w główkę wałek, bo ścianka się zapadnie:> Akurat wymiar wałka mi tu już kolega podawał...

Vicia
17.07.2019 23:08
Hey chłopy.-zapytanie jakie powinny być numeratory do numerów które są na główce ramy.Chodzi mi o rozmiar.Podrzuci ktoś?

motorcyclesm10
17.07.2019 10:02
Poszukuję zestawu naprawczego aparatu zmiany biegów nowy typ ktoś cos

Czarny
10.07.2019 14:50
Brać

CZESIO1958
10.07.2019 10:35
Brać Grin Nawet bez papieru Pfft

Archiwum shoutboksa
Language Switcher
Przetłumacz stronę

Zobacz temat
SFM Junak » Ogólny » Nasze Junaki
 Drukuj temat
Junak M10 1964 Bartka
Samuraj7
Ja też remontuję i właśnie mam ten sam dylemat: historyczny białe, czy zabytkowe żółte. Trzeba pamiętać, że opinia rzeczoznawcy kosztuje ok. 400 PLN.
Samuraj7

peper50
Witam Kolegów,

Czy ten schemat pozwoli na odpalenie silnika? Chciałem zobaczyć jak pracuje.

Mam jeszcze taki alternator jak na zdjęciu. Od jakiegoś Ursusa? Są w nim dwa wyjścia. Jeden idzie na aku a drugi na masę? Podpowie ktoś bo noga ze mnie z elektryki. Ewentualnie może ktoś ma schemat zapłonu bateryjnego bo w internecie bardzo ubogo. Pozdrawiam.

images84.fotosik.pl/994/78cf5d8255c5b75fm.jpg

Połączony z 15.02.2018 22:50:
Cholera nie wkleiłem linka. Chodzi o ten schemat:

https://obrazki.e...511178.jpg
Edytowane przez peper50 dnia 15.02.2018 22:50

geosmol
Ten schemat jest ok i nic więcej nie trzeba do odpalenia z zapłonem bateryjnym. Smile
Junak M-10 '62 z wózkiem bocznymGrin
Junak M-10 '63
WFM M-06 '62

Stary
peper50 napisał(a):Słyszałem, że niektórzy rejestrowali motocykle, które są nawet w skrzynkach ale to chyba bajki były...

No cóż Smile

peper50 napisał(a):Byłem dzisiaj w WK i chciałem przerejestrować. Niestety ostatni przegląd mam w 2015 roku i pani odmówiła mi usługi.

Bzdura! Smile Możesz zarejestrować ... z tym, że na "czerwone" tablice próbne. Co oczywiście nie jest rozwiązaniem zbyt fortunnym.

Polecam podjechać na stacje kontroli, ważne by motocykl trąbił, nie lał olejem, hamował, czyli po prostu spełniał wszystkie podstawowe warunki - dostaniesz przegląd i cześć.

Samuraj7 napisał(a):
Kolego aby zarejestrować na białe musisz mieć ważny przegląd i polisę OC, plus umowa kupna sprzedaży w oryginale,

Do rejestracji nie potrzeba mieć wcale OC - obowiązek ten nie wynika z przepisów o rejestracji pojazdów. Natomiast w dniu rejestracji OC trzeba wykupić (czyli po faktycznym dokonaniu rejestracji). Oczywiście jak kolega Samuraj pisał, pojazdów historycznych to nie dotyczy. Przerabialiśmy to przy rejestracji Junaka Młodego Smile
Fabryka Junaków
Zapraszamy na http://www.fabryk...

Samuraj7
Tak jest pewna różnica w przeglądzie na białe i na pomarańczowe czyli zabytek, ponieważ musisz sam zrobić wniosek o wykonanie przeglądu motocykla na zabytek, a sam przegląd robią tylko wybrane stacje diagnostyczne.
Do rejestracji to miałem na myśli dzień zarejestrowania lub przerejestrowania motocykla. Przy ważnym przeglądzie i OC dostajesz od razu tablice białe z tego co pamiętam. A przy standardowym przegladzie sprawdzają: światła, sygnał dźwiękowy i oznaczenia ramy i silnika.
Samuraj7

peper50
Czołem Kamraci,

Docieramy się z Jankiem. Poznaję ten wspaniały motocykl, są momenty ciężkie ale rekompensuje mi z naddatkiem wszelkie trudności. Jedyna rzecz, która budzi we mnie smutek to jakość niektórych elementów... Ale i tak jest wspaniały. Na tą chwilę Janeczek wygląda jak niżej. Nic nie jest spawane, cięte etc. Pali, jeździ, świeci, trąbi i cieszy. Cały czas coś grzebię i ciągle coś poprawiam.

Cała nudna relacja z tego co robię na bieżąco znajduje się na blogu: https://projekt-m...gspot.com/

Film z odpalenia po regulacjach: https://vimeo.com...

1.bp.blogspot.com/-ICvaWcx08d0/XWxSb4v16VI/AAAAAAAAHK0/8yaWLUOA2MoauDWhB6S8R7f0NenoDbG8wCLcBGAs/s1600/22%2Bjunak.jpg
1.bp.blogspot.com/-p2pvZfaR8SQ/XWxScFHAQ7I/AAAAAAAAHK4/_dBp-68SMeUyWg09UrBL1npMu9QOvCHhgCLcBGAs/s1600/23%2Bjunak.jpg
1.bp.blogspot.com/-RDAUz8W7RL8/XWxScE2tcDI/AAAAAAAAHK8/vRlCg25Ebe4TNPZ7GyuZzAx6nco754HbgCLcBGAs/s1600/24%2Bjunak.jpg
1.bp.blogspot.com/-8-5HAYoAAus/XWxSbdhPq4I/AAAAAAAAHKw/9VxWXyu124kBOENf-0jN3c54bkJLKoiCACLcBGAs/s1600/21%2Bjunak.jpg

Pozdrawiam serdecznie.

Stary
Super! Do zobaczenia na kolejnej imprezie Junaczej!
Fabryka Junaków
Zapraszamy na http://www.fabryk...

CZESIO1958
Stary napisał(a):

Super! Do zobaczenia na kolejnej imprezie Junaczej!

A to już za dwa tygodnie Grin

Przejdź do forum:

12,764,227 unikalne wizyty