29 Lipiec 2014 14:42
Losowa Fotka
Translator
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

CZESIO1958
28.07.2014 21:05
Vicia coś w tym jest Smile Robie i patrze na Junaka a moim dupowozem jest C klasa W202 zakręt

Vicia
25.07.2014 18:17
Ja to po wielu latach posiadania Junaka i patrzenia sie na niego i tak cos przy nim robić to doszedłem do wniosku że do niego trzeba jednak dorosnąć...tak jak i do mercedesa klasy "c" Smile

andilein45
16.07.2014 02:16
Fantastisch, aber da ist doch noch Platz für mindestens 20mm mehr Hub / ale tam je jeste misto pro minimalnie 20mm vic skok (Verkaufst Du die?/Prodavas?)

hdmat
14.07.2014 23:28
Junak kolegę przerósł??? Smutne że tak się to kończy.

100jaroslev
13.07.2014 14:18
pisac jak ktos zainteresowany http://olx.pl/ofer
ta/zamienie-junaka
-m10-1965rok-CID5-
ID6rDN5.html#c08ae
29010;promoted

Vicia
11.07.2014 20:23
"Siedem dni ma tydzień I każdy z tych siedmiu dni, Gdyby nie sobota, Każdy taki sam by był. Każdy na nią czeka, bo wie, Że w ten jeden dzień Wszystko jest możliwe, Wszystko może zdarzyć si

Brzoza
11.07.2014 12:05
Koledzy, jaki jest rozmiar oringa w amortyzatorach?

Michal
10.07.2014 11:09
Nie lubisz krytyki Jarco Grin

Archiwum shoutboksa
Language Switcher
Przetłumacz stronę

Zobacz temat
SFM Junak » Junak w trasie » Zloty .
 Drukuj temat
Zloty organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników i Posiadaczy Motocykla Junak SFM
Roland
Stowarzyszenie Miłośników i Posiadaczy Motocykla Junak SFM jest jedyną oficjalnie działającą organizacją junakową. Mają statut, dokument z gminy potwierdzający rejestrację, pieczątkę, no i najważniejsze - Prezesa. Od początku swojej działalności - roku 2005 organizują w czerwcu coroczne spotkania w połowie drogi między miastem Szczecin a Stargardem Szczecińskim, w okolicy jeziora Miedwie. Zloty organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników i Posiadaczy z roku na rok przyciągają coraz większą ilość motocyklistów, którzy na te spotkania przyjeżdżają motocyklami marki..Junak. Właśnie to jest cecha, która różni spotkania Stowarzyszenia od wszystkich innych zlotów junakowych. Po prostu jest to jedyna impreza na świecie, na którą przyjeżdżają same motocykle Junak. Żaden inny motocykl nie ma prawa wjechać na miejsce zlotu. Oczywiście nie wszystkim się to podoba. Wielu t.z. Prawdziwych Junakowców, krytykuje takie podejście do tematu. Cholernie ich wku..., że na imprezę nie mogą wjechać swoim motocyklem marki...np. Honda. Są też zwolennicy czystości rasowej imprezy. W roku 2009 na spotkanie w Zieleniewie przyjechała rekordowa liczba Junaków - ponad 60 szt. Było to najliczniejsze spotkanie szczecińskich motocykli od wielu lat. Ostatnie takie duże zloty Junaków rejestrowane były w 80-siątych latach. Spotkania Stowarzyszenia mają bardzo bogaty program dydaktyczny. Na tym zlocie prowadzone są prelekcje, pokazy zdobytych archiwalnych materiałów, części. Jako honorowi uczestnicy spotkań przyjeżdżają inżynierowie z fabryki SFM, różni ciekawi starsi ludzie związani z Junakiem, bywa, co roku rajdowiec Stachewicz. Opłaty za uczestnictwo na imprezie są symboliczne, praktycznie sami członkowie stowarzyszenia pokrywają wszystkie koszta imprezy. Można powiedzieć, że spotkania organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników i Posiadaczy Motocykla Junak SFM są najważniejszą imprezą junakową w sezonie.
Strona Stowarzyszenia : http://www.junak....

Stary
Czy o SMJ 2010 coś wiadomo? Bo na razie cisza. W tym roku najprawdopodobniej nie będzie mi dane się pojawić (a szkoda) jednak wszystko zależy od terminu - ostatni weekend czerwca?

krzycho_r
Witam

Nie rozpaczaj w tym roku na pewno nie pobiją rekordu!
Jestem o tym głęboko przekonany po rozmowach z panem Franciszkiem.Chociaż wolałbym się mylić .
Termin chyba bez zmian, ale jak pisał Tomek na DJ na dniach ma odbyć się zebranie , więc szczegółów chwilowo brak.
pozdrawiam
Krzycho_r

MirekP
Hihi, zlapalem sie do tzw. Prawdziwych Junakowcow, bo o tej Hondzie to przypuszczalnie o mnie :-). Zeby nie bylo ze zaczynam jakas zawieruche - wykazywalem tylko niespojnosci w karcie zgloszeniowej i w regulaminie. Po za tym inne motocykle i tak wjezdzaly na teren zlotu, co widac bylo na filmie udostepnionym na YouTube. Po goracej dyskusji jeden z autorow regulaminu obiecal ze w tym roku bedzie juz wszystko jasno napisane - ciekaw jestem jak to bedzie wygladalo.

Prywatnie to nadal nie rozumiem dlaczego moge wjechac samochodem na ten zlot i postawic go na innym parkingu a innym motocyklem juz nie... Przeciez nikt rozsadny nie bedzie z nim pchal tam gdzie stoja Junaki, a jak nawet by sie znalezli tacy ograniczeni to zawsze sprawe mozna zalatwic na poziomie regulaminu.
Honda byla moim jedynym srodkiem transportu jak mieszkalem w Polsce, wiec jesli bym sie zdecydowal pojechac na zlot SMiPMJ to albo pociagiem albo zostawiac motocykl za plotem osrodka lub szukac noclegu gdzie indziej...akurat mnie to nie zacheca do szybszego remontu Junaka a raczej zniecheca do przybycia.

Tyle marudzenia, ostatnie zdanie i tak maja organizatorzy
MirekP

seba
Witam.
Jak by sie nie starac i tak zawsze jest ktos pokrzywdzony lub niezadowolony.
Teraz mówię z własnego doświadczenia , zorganizowanie zlotu to niezła krwawica...

zibimec
Witam
Jako ze ja na ten przykład mam w rybce na czym kto jeździ, uważam ze liczy się" ludz" , a nie klamot .
choć każdy kto coś organizuje ustala zasady , ja staram się dostosować, polubiłem bosmana i byłoby przykro gdyby go wypędzili za bramę tylko dlatego ze na świecącym motocyklu przybył.
I to by było na tyle
pozdr
zibimec

Roland
MirekP w zasdzie chodzi o coś innego...
Nie będę pisał o imprezie Stowarzyszenie - bo nie jestem członkiem.
Jednak, jakbym sam organizował imprezę z Junakami zrobiłbym dokładnie tak samo. Tylko Junaki.... Juz mówie dlaczego. Środowisko junakowców jest jak najbardziej obliczalne, większość się zna, nawet jak przyjedzie nieznany jeżdziec jest mało prawdopodobne, że będzie rozrabiał. Organizatorzy każdej imprezy odpowiadaja prawnie za bezpieczeństwo , tu nie ma żartów. Jak jest jakiś ciekawy zlot informacja o tym idzie w świat....zawsze znajdzie się wielu, którzy zechcą przyjechać wziąść udział. Wiekszośc z tych przyjezdnych to prawdopodobnie porządni ludzie, ale moga też przyjechać inni.....
Mirek powiedz, dlaczego organizatorzy maja odpowiadać za jakiś nieznnych rozrabiaków, którzy zechcą się zabawić na cudzy koszt. Pamiętasz jak było na Zibimecowisku...Pojawiło się jakieś 40 nieznanych osób,których nikt nie znał, za nic nie zapłacili, nawet tych symbolicznych 5 zł... po pijaku zaczeli ostro rozrabiac. Na szczęście nic sie nie stało.....był moment straszny...próba podpalenia namioty....a jakby im sie udało...to co ? Zibimec by poszedł siedzieć? Wpuszczając każdego na dowolnym motorze nie masz żadnej możliwości kontrolowania kto bierze udział w imprezie.......
A tak możesz łatwo powiedzieć - przepraszam...pana sprzęt to nie Junak, a tu same Juanki więc.... do widzenia. Oczywiście dostaje się porządnym, ale takie życie, za uczciwych zawsze płacą niewinni Sad
Zwróć uwagę, że impreza Stowarzyszenie jest praktycznie przez nich finansowna....oni wykładaja swoje pieniądze, żeby zaprosić ludzi z Junakami. Dlatego mają moralne prawo wybierać kogo chcą gościć.
Jest inne rozwiazanie - zrobić tak jak proponujesz - czyli przyjeżdzają ludzie na czym chcą, są dwa parkingi dla WRO i nowych motorów. W takim układzie musi być pełna odłatność za imprezę - obowiązkowo ochrona, ubezpieczenie imprezy itd. Jedna mała dygresja....przyjedż kiedyś na Zlot Junaka w Szczecinie.....zobaczysz czym sie kończy zlot, gdzie każden może przyjechać...na czym chce.

MirekP
Orientuje sie na jakich zasadach sa organizowane imprezy Stowarzyszenia, na zwyklych zlotach tez zdarzalo mi sie bywac, przy organizacji jednego z nich nawet bardzo czynnie uczestniczyc.

Zeby nie bylo watpliowsci to organizator decyduje o regulach a my mozemy sobie tylko pomarudzic, co wlasnie czynie :-). Skoro srodowisko jest mniej wiecej znane to zawsze mozna wprowadzic cos bardzo popularnego w UK - referencje. Ktos chcacy przyjechac nie-Junakiem musialby miec referencje od kogos ogolnie rozpoznawalnego. A jedno zabezpieczenie juz jest - zgloszenia, co wyklucza rozne spontaniczne akcje.

MirekP

zzaz
Stary napisał/a:
Czy o SMJ 2010 coś wiadomo? Bo na razie cisza. W tym roku najprawdopodobniej nie będzie mi dane się pojawić (a szkoda) jednak wszystko zależy od terminu - ostatni weekend czerwca?

Podłączam się do pytania, czy wiadomo już coś na temat tego zlotu? program, terminy?

Roland
Nic nie wiadomo.
Wszyscy czekamy na informacje.
Z rozmów z uczestnikami Spotkania wychodzi, że najfajniejszy jest wspólny przejazd grupowy. Nie po centrum miasta, tylko przez
wioski. Okolice Stargardu są piękne.
Dla organizatorów to jest trudny temat. Wiekszośc nigdy nie jeżdziła w grupie. Wycieczka 50 Junaków na folkowej trasie jakiś 200 km...to byłaby frajda...

Stary
Hehe, pytanie ile tych junaków przejedzie te 200km zdzi

Tymczasem:
http://wikimapia....likwidacji

"W likwidacji" ?

Markus
Stary napisał/a:
Tymczasem:
http://wikimapia....likwidacji

"W likwidacji" ?

Krótki czas rozpadu mieli. ciśnienie
Szkoda...

A co sie teraz stanie z tymi wszystkimi materialami o Junaku, które SMPiJ zebralo?
Bo sporo tego bylo.
Bedzie do nich jakis ogólny dostep, czy wszystko zniknie do czyjejs prywatnej skrzynki?

--
Pozdrawiam z Gór Eifel,

Markus

Stary
Już działa !

Roland
Działa, ale żadnych informacji nie ma o zlocie.
Ja kontaktu z Pustynnym nie mam.
Z członkami Stowarzyszenia też nie. Zadzwoniłem do hotelu Polonusa - nad jeziorem Miedwie. Nikt w tym roku się do nich nie zgłaszął z organizatorów imprezy. Sami żałują, podobno już podczas zaszłorocznej edycji ktoś im powiedział, że to już ostatni raz.
Zadzwoniłem też do campingu Lambada - ten sam rezultat. Wychodzi na to, że Stowarzyszenie odpuściło sobie organizację w tym roku. Szkoda.
Jest termin, miejsce - może sami coś zorganizujemy ?
Stowarzyszenie odwaliło wielką robotę z niczego zrobili cykliczne znane i cieszące się dużym zainteresowaniem spotkania Juanaków. Mieli prawo sobie odpocząć. Sam nie wiem..
Zlot to mocno powiedziane, ale jakieś mniej formalne spotkanie, bez większego zacięcia,wykładów, apelu, bardziej nastawione na zabawy przy ognisku i wspólną jakąś wycieczkę po okolicy - bez wbijania się w miasto.

MarcinT
No to lipa , jeśli coś by robili to już pewnie byłoby o tym głośno.
Dla upewnienia wysłałem pytanie do Pustynnego, może coś odpisze.
Pozdrawiam
MarcinT

Nader
Moze ich czas jusz sie skonczył,teraz powstaje nowe imperium sfm junak.
nader

Roland
Gdzie imperium zaraz znajdzie się i cesarz, albo od razu kilku pretendujących.Sad
Przy zakładaniu strony umówiliśmy sie, że żadnych cesarzy nie będzie. Normalne forum , wymiana myśli pomysłów, opisy wielkich przygód motocyklowych.Technika, trochę bzdetów, jak w realu. Nie chcemy nawet brać udziału w konkurowaniu z kimkolwiek. Życzymy wszystkim innym stronom poświęconych tematyce junaczej wszystkiego najlepszego. Mam szczerą nadzieję, że Stowarzyszenie zorganizuje swoje Spotkanie. Taka organizacj imprezy to mase pracy i pieniędzy. Jakby co, można wspólnie coś zrobić, pomóc w organizacji Spotkania. Dlaczego tylko oni mają odwalać czarną robotę, a reszta przyjeżdza sobie na gotowe.

zzaz
To jest bardzo dobry pomysł na spotkanie. Roland, Ty masz trochę bliżej. Może zorientowałbyś się czy w tym samym miejscu (Morzyczyn) i terminie udałoby się spotkać - choćby towarzysko- na polu namiotowym Polonusa? Mieszkać przecież możemy w namiotach. Trunki oczywiście swoje. Rajdzik możemy wymyślić na miejscu. Pozostałaby tylko kwestia jedzonka.

zibimec
Witam
Popytac chyba mozna , choc pewnie okolice Szczecina to dla niektorych daleka wycieczka.
pozdr
zibimec

krzycho_r
Stary napisał/a:
Hehe, pytanie ile tych junaków przejedzie te 200km zdzi

No Karolek nie przesadzaj.Smile
Takie traski 120 km w jedną stronę , to ja robię raz w tygodniu.
A na ten przykład Piotruś Cuś ?
pozdrawiam
Krzycho_r

Przejdź do forum:

2,681,291 unikalne wizyty