18 Października 2021 00:58
Losowa Fotka
Translator
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

busa80
11.10.2021 22:00
Witam Panowie zaczynam remont wózka sum potrzebuje info czego mi brakuje a mo?e ma kto? cos do sprzedania a mo?e do oddania > Wink

Suchy
06.10.2021 10:57
???????/??????? ?????? Dobrze ?e ja tak nie mam ?????????????

Tomek Sz
06.10.2021 10:17
Ja te? tak mam.

axlrose
05.10.2021 10:17
U mnie to samo na ró?nych przegl?darkach. Pyta?em admina Junaktemple co si? dzieje, ale na razie brak odpowiedzi.

marjew
04.10.2021 23:39
Tylko u mnie ca?e forum ma przestawione polskie litery na znaki zapytania?

Andrzej Antoniak
04.07.2021 16:31
Na allegro pojawi?y si? t?oki do Junaka, wystawia je Almot, dost?pne ró?ne nadwymiary, wystawili po kilkana?cie sztuk z ka?dego rozmiaru, ciekawe czy wznowienie produkcji czy jakie? wietrzenie magazyn

Awokado
19.06.2021 18:24
Witam Jako nowy Chcia?bym si? przywita? z wszystkimi mi?o?nikami dawnej motoryzacji. Na imi? mam Adam a tu wyst?puj? jako awokado. Moje lokum znajduje si? 15km od Bielsku-Bia?ej.Na stare lata zat?sk

Suchy
18.06.2021 20:30
No to 1,25, wa?ne ?e ,,zwyk?y", a nie drobny. Ja jestem humanista, na technice si? nie znam.

Archiwum shoutboksa
Language Switcher
Przetłumacz stronę

Zobacz temat
SFM Junak » Gara? Fabryczny » Nadwozie .
 Drukuj temat
Tulejki nap?du licznika.
Wielebny Bolo
Sk?adam tylne ko?o.Mam braki w nap?dzie licznika. Wg katalogu cz??ci jest tam tulejka I, podk?adka, ?limak, tulejka II. I tyle czym dysponuj?. Mam dwie tulejki mosi??ne z jednej strony fazowane ale s? jednakowe i prawdopodobnie to jest tulejka zewn?trzna.
Prosi? bym o rysunki tych tulejek, to dorobi?. Chyba ?e kto? ma w przydasiach w stanie nadmiarowym to ch?tnie nab?d?Grin
images69.fotosik.pl/910/3c38ee56947bac53med.jpg
Czy w kanaliku ma by? jaki? O-ring. W mojej "dokumentacji " nie widz? go.

Junaktemple
Tam ¨wchodzi¨ srubka blokujaca slimak i tulejke .
Junaktemple

Wielebny Bolo
Nadal czekam na wzór tylnej tulejkizdziwiony

Vicia
O mo?e tu si? podobne co by nie co o?ywi? temat

Witam ch?opy chcia?bym tu si? z wami nie co pochyli? nad problemem
Jak wyj?? owe tulejki i waleczek nap?du linki? wykrecilem ta ma?a srubeczke ale wszystko stoi nie b?d? tlukl tego m?otkiem tylko zapytam si? tu czy macie jaki? patent.
Zastanawia mnie te? ze ten waleczek w tym wyci?ciu (tam gdzie wchodzi ta tuleja z wiencem ) lata w lewo w prawo czy on nie powinien by? w jednym miejscu? Znowoz mam po ka?dej stronie podk?adki (je?li ten waleczek lata w prawo w lewo to chyba one s? po to by ten kawaler za g??boko tam nie wpad? i nie tarl niepotrzebnie? Niewiem czy dobrze kombinuj?.
Co tu b?d? pisa? chce z pokrywy b?bna wszystko wy?o?y? odnowi? wyczy?ci? i z?o?y? z powrotem tak jak ksi??ka pisze.to samo z gniazdem tej uszczelki filcowej jest zapunktowana w trzech miejscach po obwodzie i jak to ruszyc?te? zastanawia mnie wyciagniecie bolca tam gdzie szczeki ham.sie stykaja. I ten wa?ek z frezem jak on jest zamontowany.

Naswietli mi kto? tajemnic? tylnej pokrywy hamulcowej?wogole przerabia? ju? to kto??
Junak M10,Jawa TS 350,SHL M11,WFM M06,WSK 125,Panonia Tlf 250,VWgolf I cabrio 79"/

kriskr
Wielebny Bolo napisa?(a):

Prosi? bym o rysunki tych tulejek, to dorobi?.

Spiker poczyni? malunek i chyba jeszcze jest w Jego galerii.
kkr

nulla dies sine linea

Vicia
W tarczy kotwicznej ma si? rozumie? sa dwie identyczne?czy owe tulejki te? si? montuje na wcisk?
Junak M10,Jawa TS 350,SHL M11,WFM M06,WSK 125,Panonia Tlf 250,VWgolf I cabrio 79"/

duell99
Vicia napisa?(a):

W tarczy kotwicznej ma si? rozumie? sa dwie identyczne?czy owe tulejki te? si? montuje na wcisk?

wyczy?? dok?adnie tarcze , Smile tam jest wkr?t zabezpieczaj?cy t? tulejk? , nie montuje si? na wcisk tylko suwliwie i zabezpiecza wkr?tem przed wysuni?ciem .

kiedy? jak jeszcze by?em m?ody postanowi?em " skasowa? " poosiowy luz ?limaka . potem CO? zacz??o skrzypie? i piszcze?
po zdj?ciu ko?a wysypa? si? br?zowy py?ek i okruszki . ?limak da? rad? i sam sobie poszuka? odpowiedniej warto?ci luzu Smile

Vicia
duell99 napisa?(a):

Vicia napisa?(a):

wyczy?? dok?adnie tarcze , Smile tam jest wkr?t zabezpieczaj?cy t? tulejk? , nie montuje si? na wcisk tylko suwliwie i zabezpiecza wkr?tem przed wysuni?ciem .

kiedy? jak jeszcze by?em m?ody postanowi?em " skasowa? " poosiowy luz ?limaka . potem CO? zacz??o skrzypie? i piszcze?
po zdj?ciu ko?a wysypa? si? br?zowy py?ek i okruszki . ?limak da? rad? i sam sobie poszuka? odpowiedniej warto?ci luzu Smile

Tak zrobi?em,wszystko wymy?em w benzynie trochu wudeka psiklem i pierwsza tulejka od strony blokady linki wyszla bez problemowo.oczywi?cie wkr?t zabezpieczaj?cy t? tulejka wykrecilem wcze?niej.Z drug? ju? tak kolorowo nie by?o.jak ja wyj??, ale znalaz?em jaki? ?ysy okr?g?y pilnik wsadzilem w otwór gdzie waleczek si? kr?ci troch? manewru i o luz jaki taki by? posuwisty ale co? j? blokowalo, okaza?o si? ze nadlew aluminium troch? si? zawinal na rant tulejki.iglak za?atwi? spraw? troch? zeszlifowalem nadmiar Alu i tulejka wysz?a sama.my?l? ze nikt tam nie gmyral wcze?nie wi?c mog?o to by? jeszcze fabryczne montowanie.przecie? takich rzeczy nie wymienia si? codziennie.
Musz? jeszcze stwierdzi? ze tulejka tylnia jak i przednia ró?ni? si? od siebie,nie s? identyczne jak przypuszcza?em.
Luz w otworach waleczka jest dosy? galanty,wiec odwiedze tokarza i co? wystrugamy nowego. pompujegg36smokelib
P.S
Nie raz toi lepiej przy junaku co? porobic ni? z kobitu posiedzie?.zdzi

Po??czony z 22.12.2016 21:11:
Czesc majstry !,

Mam ju? nowienke tulejki do nap?du linki szybkosciomierza prosto od tokarza.ale jeszcze za nim je zamontuje chcia?bym si? dowiedzie? co? o tych podkladkach co znajduj? si? na tym waleczku przy tych tulejkach. Jaka rol? one spe?niaj? i po co s??
Z jednej strony waleczka mia?em trzy takie podkladeczki z drugiej dwie.A w innej tarczy nie by?o ich wogole.czy one nie dystansuja czasem zazebienia?czy mo?na je zast?pi? np.jedn? grubsz? podk?adka? Ciekaw te? jestem czy nie Maj? te? za zadanie zabezpieczenia tego waleczka przed tarciem o te tulejki.
No nie czaje tego troch?.
Pozdrawiam!gg369
Edytowane przez Vicia dnia 22.12.2016 21:11

mprojekt
kolego nie dorobi?e? przezornie paru kompletów wi?cej? bo u mnie te? tych tulejek brak, slimak mam od Czes?awa po naprawie przez Adama ale tych tulejek nie mam ani wzoru dla tokarza tez nie. To jak masz mo?liwo?? dorobi? wi?cej to ch?tnie odkupi? jeden komplet

Vicia
Jak bym mial komplet wi?cej to kolego da?bym ci te tulejki za darmo, stare mi zosta?y cho? tokarz twierdzi? ze nie by?y tragiczne ale ja si? uparlem I klient nasz Pan. Zapytam si? Wojtka czy nie zrobi? by jeszcze .ale jeszcze przed tym zrobi? zdj?cia tych co mam to rozwini?ty temat chyba a? takiego parcia nie masz na te tuleje?

mprojekt
Spokojnie, ju? powoli si? oswoi?em ?e pierwszy sezon b?dzie bez linki licznika Smile tak ?e spokojnie parcia nie ma. Czesio mi na ?wi?ta obieca? ze swojego starego dekla Smile ale jak mówicie ?e tam maj? by? dwie tulejki to u Czesia w deklu tylko jedna wygl?da

Vicia
Mprojekt kolego wy?lij mi swój numer na pw.

Rozumie ch?opy ze s? ?wi?ta ,czasu brak itd.ale jeszcze raz poprosz? czy na?wietli mi kto? rol? dzia?anie tych podk?adek w nap?dzie licznika? Tak jak wy?ej pisa?em w jednej pokrywie by?y te podk?adki cieniutkie jak by dystansowe drugiej ju? nie:shockGrinlaczego?

mprojekt
Vicia dasz rad? zwymiarowa? t? drug? tulejk? nie t? co jest w pierwszym po?cie ta zaokr?glona tylko t? prost? któr? wys?a?e? mi mms

mateuszm89
www.sfm-junak.pl/images/photoalbum/useralbum_992/img_20210705_164731.jpg

czy ma ktos z was taki walek do predkosciomierza? jest to walek napedzajacy licznik kilometrów do WSK'i ale moze ktos cos takiego posiada albo w Junaku jest podobny.

Junaktemple
Ja mam. Z tuzinWink
Tylko nie tak wypracowanePfft
''s?abo?? jest wielka, a si?a jest niczym. W chwili narodzin cz?owiek jest s?aby i wiotki, w chwili ?mierci - twardy i sztywny. Gdy drzewo ro?nie, jest delikatne i ?amliwe, kiedy usycha i marnieje,umiera. Twardo?? i si?a to towarzysze ?mierci. Gi?tko?? i s?abo?? s? przejawami ?ycia. To, co zatwardzia?e, nigdy nie wygrywa.''
Stalker, A. Tarkowsky

Przejdź do forum:

15,924,972 unikalne wizyty