18 Października 2021 00:22
Losowa Fotka
Translator
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

busa80
11.10.2021 22:00
Witam Panowie zaczynam remont wózka sum potrzebuje info czego mi brakuje a mo?e ma kto? cos do sprzedania a mo?e do oddania > Wink

Suchy
06.10.2021 10:57
???????/??????? ?????? Dobrze ?e ja tak nie mam ?????????????

Tomek Sz
06.10.2021 10:17
Ja te? tak mam.

axlrose
05.10.2021 10:17
U mnie to samo na ró?nych przegl?darkach. Pyta?em admina Junaktemple co si? dzieje, ale na razie brak odpowiedzi.

marjew
04.10.2021 23:39
Tylko u mnie ca?e forum ma przestawione polskie litery na znaki zapytania?

Andrzej Antoniak
04.07.2021 16:31
Na allegro pojawi?y si? t?oki do Junaka, wystawia je Almot, dost?pne ró?ne nadwymiary, wystawili po kilkana?cie sztuk z ka?dego rozmiaru, ciekawe czy wznowienie produkcji czy jakie? wietrzenie magazyn

Awokado
19.06.2021 18:24
Witam Jako nowy Chcia?bym si? przywita? z wszystkimi mi?o?nikami dawnej motoryzacji. Na imi? mam Adam a tu wyst?puj? jako awokado. Moje lokum znajduje si? 15km od Bielsku-Bia?ej.Na stare lata zat?sk

Suchy
18.06.2021 20:30
No to 1,25, wa?ne ?e ,,zwyk?y", a nie drobny. Ja jestem humanista, na technice si? nie znam.

Archiwum shoutboksa
Language Switcher
Przetłumacz stronę

Zobacz temat
SFM Junak » Gara? Fabryczny » Nadwozie .
 Drukuj temat
Wózek boczny
merh
https://www.youtu...ZgJDTPt-z0

zastopujcie w 1.13 . co to za cudo mi?dzy puszka a siedzeniem? nieznany mi rodzaj mocowania uchwytu wózka? wydumka? przednie mocowanie zbiornika i wózka te? jest "nietypowe"(dla pozniejszych modeli) Fajny motorek sie zachowa?. Rama,ktora ostatnio sta?a na alegro zapewne pochodzi od podobnego egzemplarza,bo mia?a uchwyt linki hamulca tylnego i opór dla dzwigni jak w dziesi?tce.
>:)

Junaktemple
Ramy od serii B21...
''s?abo?? jest wielka, a si?a jest niczym. W chwili narodzin cz?owiek jest s?aby i wiotki, w chwili ?mierci - twardy i sztywny. Gdy drzewo ro?nie, jest delikatne i ?amliwe, kiedy usycha i marnieje,umiera. Twardo?? i si?a to towarzysze ?mierci. Gi?tko?? i s?abo?? s? przejawami ?ycia. To, co zatwardzia?e, nigdy nie wygrywa.''
Stalker, A. Tarkowsky

geosmol
images84.fotosik.pl/575/02b207f601dbb114m.jpg
Tak? ram? ma znany Ci Cezary Smile
Junak M-10 '62 z wózkiem bocznymGrin
Junak M-10 '63
WFM M-06 '62

merh
Czyli nie wydumka. Heh...znowu ciekawostka.

geosmol
images84.fotosik.pl/576/92cd6abe55b6a277m.jpg
Druga strona ramy
Junak M-10 '62 z wózkiem bocznymGrin
Junak M-10 '63
WFM M-06 '62

sziszin
Panowie - mo?e kto? z Was regenerowa? o?k? wahacza Suma? Czy w gnie?dzie jest ona jako? dodatkowo zabezpieczona, czy tylko wci?ni?ta. Musz? j? zdemontowa? i da? do lekkiego przeszlifowania, poniewa? musz? dorobi? nowe tuleje ?o?yskuj?ce wachacz. Próbowa?em ju? grza? gniazdo i na prasie wyciska? o?k?, ale przy 3t nawet nie j?kn??a, a ba?em si? dalej zwi?ksza? nacisk. Mo?e jakie? dobre rady kogo?, kto ju? taki temat ma za sob??

merh
Prasuj. 3t to g.. ,a nie nacisk. U mnie wyszlo bez problemu

sziszin
Dzi?ki - to teraz wiem, ?e trza cisn?? na maxa Wink

qbus
Witam, ma mo?e kto? wymiary siedzenia do SUM-a?
Z góry dzi?kuje za pomoc

zaprzegowiec
Witam, tutaj tez sie 'podlacze' z pytaniem - ma ktos wymiary palakow do 'kajuty - oponczy' wozka 'Tramp'i siedzen do takiego lub zachowaly sie zdjecia takiego 'ustrojstwa - kajuty', jak takie 'cos' wygladalo w rzeczywistosci ? Bo 'czaje' sie na taki wozek, ale jest mocno zdekompletowany niestety... Pozdr.

lepik243
witam. Przedwczoraj w kanale garazowym znalaz?em ram? do wózka bocznego. Prawie kompletna - tylko bez osi ko?a.

CZESIO1958
Fajnie znalezisko Grin

lepik243
pow?drowa?aby na z?om :-(

zaprzegowiec
Witam, to prawie taka sama sytuacja - jak w latach 90-tych trafilem do 'Goscia', ktory mial / jezdzil w latach 50/60/70-tych na NSU 501 T z wozkiem 'Steib - Zeppelinn' i spoznilem sie o 3 tygodnie, bo wywalil wszystko na zlom, a zostawil sobie tylko : blachy poszycia wozka - bo byly aluminiowe i plaskie, to mial je poskladane 'na kupke / stosik' i malo miejsca zajmowaly...

lepik243
Smutne to :-(. A mnie udalo si? to trafic zupe?nym przypadkiem - kolega który ma garaz obok tego goscia, zobaczyl rame i dal mi znac. Odkupi?em za niewielkie pieniazki

Po??czony z 24.09.2021 19:51:
i pytanko. Oczyscic, wypiaskowac , zabezpieczyc czy zostawi? w "oryginale"?
Skladam Junaczka ale nie przewidywalem takiej sytuacji.

Po??czony z 24.09.2021 20:06:
czy na ramie by? bity jaki? numer? ni mia?em okazji dok?adnie si? przyjrzec :-(
Edytowane przez lepik243 dnia 24.09.2021 20:06

Junaktemple
Nic nie piaskowac.
Zabezpieczyc tylko przed dalsza korozja.
Ewentualny przyszly wlasciciel (gdybys nie planowal przywozka) doceni ten gestWink
''s?abo?? jest wielka, a si?a jest niczym. W chwili narodzin cz?owiek jest s?aby i wiotki, w chwili ?mierci - twardy i sztywny. Gdy drzewo ro?nie, jest delikatne i ?amliwe, kiedy usycha i marnieje,umiera. Twardo?? i si?a to towarzysze ?mierci. Gi?tko?? i s?abo?? s? przejawami ?ycia. To, co zatwardzia?e, nigdy nie wygrywa.''
Stalker, A. Tarkowsky

Przejdź do forum:

15,924,884 unikalne wizyty