13 December 2018 10:55
Translator
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

mprojekt
29.10.2018 21:06
Dzięki kolego

Junaktemple
28.10.2018 14:17
https://plus.googl
e.com/110692947032
667146167

mprojekt
28.10.2018 10:28
Ma ktoś schematy skrzyni ze strony ataman bo strona juz nie działa. Na Google wyświetla grafiki z niej ale slaba rozdzielczość

zbyszek
08.10.2018 12:42
http://www.motory.
hg.pl/katalog/pols
kie/junak

ropsonn
04.10.2018 15:45
dla ciekawości dziś grzebiąc na alledrogo faktycznie znalazłem hartmanowy tłumik rybkę z nierdzewki za 320 zyla

zbyszek
03.10.2018 19:18
Hartmann kupiłem i są OK

CZESIO1958
03.10.2018 09:55
W zasadzie w grę wchodzi Hartmann. Mam i jest OK

Antyk
03.10.2018 09:36
Od kogo najlepiej kupić tłumik rybkę ?kogo polecacie?

Archiwum shoutboksa
Language Switcher
Przetłumacz stronę

Zobacz temat
SFM Junak » Garaż Tuningu » Elektryka
 Drukuj temat
Iskrownik - okrągły dekielek
WloJunak
Witajcie

Mam pytanie odnosnie iskrownika, jest jakas roznica pomiedzy iskrownikami z okrągłym dekielkiem a tym z dekielkiem w ksztalcie podkowy ? chodzi mi bardziej o niezawodnosc czy ktorys z nich jest lepszy/gorszy. Chcialem go zamontowac ostatnio (iskrownik z okraglym dekielkiem ) do junaka i przewód niskiego napięcia mam podlaczyc do stacyjki, a do iskronwika to gdzie mam go zamontować ? Dzieki z gory za rady Wink

Krzysztof54
Witka.
Iskrownik z "podkówką" jest starszej produkcji, z "okrągłą" pokrywką nowszy. Tachnicznie w Junaku obydwa są w 100 % zamienne. Ja preferuję podkówkowy, łatwiej z wymianą kondensatorka Wink
W tym z okrągłym dekielkiem "masę" stacyjkową podłączasz do śrubkostyku na walcowatym nadlewie skrywającym kondensator.
Pozdr
K54
Warszawa, warstacik, części, holowanie Smile

www.yalo.eu
alumin
Witam

Nie wiem czy wszystkie, ale te z okrągłym mają uszy do mocowania na jednej wysokości i w związku z tym nie potrzebują dystansu d zamocowania do przystawki. Poza tym okrągły dekielek jest jednak dociskany przez sprężynującą blaszkę a podkówki bywało że gubiły się gdzieś w trasie.

pozdrawiam

Junaktemple
alumin napisał(a):

Witam

Nie wiem czy wszystkie, ale te z okrągłym mają uszy do mocowania na jednej wysokości i w związku z tym nie potrzebują dystansu d zamocowania do przystawki. Poza tym okrągły dekielek jest jednak dociskany przez sprężynującą blaszkę a podkówki bywało że gubiły się gdzieś w trasie.

pozdrawiam

Zgoda,z zastrzezeniem ze musi to byc 8300.12/1
bo ten od AWO juz nie.
Junaktemple

WloJunak
Fakt w okrągłym na pierwszy rzut oka tez pomyslalem ze jak bede chcial wymienic kondensator to niezle sie pomecze Wink Jeszcze jedno pytanko tak przy okazji zeby nie zakladac nowego tematu, jak podlaczylem ten iskrownik do junaczka, pykal ladnie ale nie chcial sie w ogole wkrecac na wyzsze obroty tak jakby cos go blokowalo,gaznik mam niestety kupczy ktorego kupilem pare lat temu, wyczyscilem go, zamontowalem do junaka i pojawil sie taki dziwny objaw, poluje na oryginalny gaznik do regeneracji ale poki co, musialem kupic kolejny, ale przy mnie mierzony czy faktycznie jest to replika gm26u1 a nie gm24u1, i zamontuje ten zobacze jak bedzie wtedy sie zachowywal, kranik takze nowy zamowilem,za 43 zl u Skutera i nowy filtr paliwa tez zamontuje. Obstawialibyscie cos innego niz gaznik przy takich objawach jak niemoznosc wejscia na wyzsze oborty ? Pozdro Wink

Krzysztof54
Przyczyn " nie wkręcania" może być baaardzo dużo zdziwiony
Jeżeli powód paliwowy to w gaźniku nie ta dysza, nie tak ustawiona iglica, nie ten poziom paliwa. W kraniku za mała przepustowość.
Pozdr
K54

www.yalo.eu
krzycho_r
Krzysztof54 napisał(a):

Witka.
Iskrownik z "podkówką" jest starszej produkcji, z "okrągłą" pokrywką nowszy. Tachnicznie w Junaku obydwa są w 100 % zamienne. ...
Pozdr

Dodam , że jest dedykowany tylko i wyłącznie do Junaczka(okrągły dekielek) do Awo założyć się nie da.
A "kondonika" to się raczej tak często nie wymienia.Smile
pozdrawiam
Krzycho_r

WloJunak
Tak z innej beczki ale w temacie, jak pada deszcz zakladacie jakies oslony na iskrownik zeby nie zachłysnął się wodą ? Wink a lepiej miec bateryjny zaplon czy oryginalny z cewka wew. ? Wink ja w sumie teraz pierwszy raz bede jezdzil na oryginalnym bo wczesniej mialem bateryjny i ciekawi mnie jak bedzie sie zachowywal i jak dlugo pojezdze Smile

pozdro

Junaktemple
Kiedys zakladalo sie to co inny Kolega opisal w poscie powyzej.
Ale chyba zamiast n bylo m czy jakos takSmile
Junaktemple

Krzysztof54
krzycho_r napisał(a):

Krzysztof54 napisał(a):

Witka.
Iskrownik z "podkówką" jest starszej produkcji, z "okrągłą" pokrywką nowszy. Tachnicznie w Junaku obydwa są w 100 % zamienne. ...
Pozdr

Dodam , że jest dedykowany tylko i wyłącznie do Junaczka (okrągły dekielek) do Awo założyć się nie da.
A "kondonika" to się raczej tak często nie wymienia.Smile

Ooo, a skąd te wiadomości ?
Bo widziałem równieżw "avoku" okrągłe dekielki. I raczej te z rpodukcji po 1965 miały wszystkie okrągłe, a Junaczków już wtedy nie było w produkcji Angry
Do Junaka dedykowane były te z dwoma uszkami, nie zależnie od dekielka ...
Pozdr

Połączony z 10.03.2013 13:51:
WloJunak napisał(a): ... jak pada deszcz zakładacie jakies oslony ... ? ja w sumie teraz pierwszy raz bede jezdzil na oryginalnym ... i jak dlugo pojezdze Smile ... pozdro

Witka.
Śmigam tylko na iskrowniku, nigdy niczym nie owijam Grin
Aczkolwiek TaTo zakładał taki "plisowany" czepek Grin
Pozdr
Edytowane przez Krzysztof54 dnia 10.03.2013 13:51
K54

www.yalo.eu
Junaktemple
W moim Iskrowniku 8300.12 jest tylko miejsce na odlewie dla plytki/lapki trzymajacej dekielek, bez tej blaszki, nitu i podkladki.
W 8300.12/1(Junak)jest juz blaszka mocujaca dekielek.
Roznice sa rowniez w rozstawieniu uszu mocujacych + Junak -1.
O:
http://www.moped-...1-fuer-AWO
http://www.mopedp...113.0.html
Junaktemple
Edytowane przez Junaktemple dnia 10.03.2013 14:02

krzycho_r

Bo widziałem równieżw "avoku" okrągłe dekielki. I raczej te z rpodukcji po 1965 miały wszystkie okrągłe, a Junaczków już wtedy nie było w produkcji Angry
Pozdr

A to ze względu na sposób mocowania.(szukałem kiedyś na niemieckich stronach z pomocą kolegów niemieckojęzycznych)
W Awo nie stosuje się dystansu , bo odlew ma "schodek" i jest mocowany w trzech punktach .
Na trzecim uszku nie wykorzystywanym w junaku do mocowania w Awo znajduje się kreska do ustalenia położenia iskrownika.
https://lh6.googl...020901.JPG
u góry Awo u dołu Junak
pozdrawiam
Krzycho_r

krzycho_r

Pozdr

A to ze względu na sposób mocowania.(szukałem kiedyś na niemieckich stronach z pomocą kolegów niemieckojęzycznych)
W Awo nie stosuje się dystansu , bo odlew ma "schodek" i jest mocowany w trzech punktach .
Na trzecim uszku nie wykorzystywanym w junaku do mocowania w Awo znajduje się kreska do ustalenia położenia iskrownika.
https://lh6.googl...020901.JPG
u góry Awo u dołu Junak
pozdrawiam
Krzycho_r

Krzysztof54
Nie nie drogi Kamracie Grin
Okrągły dekielek nie mówi nam o tym czy są dwa czy trzy uszka do mocownia iskrownika
Następca iskrownika ZS3 z "podkówką" czyli iskrownik z okrągłym dekielkiem z trzema uszami pasował i do AVO i Junaka i miał symbol EZ41 BR 1 83.00.12 , a z dwoma uszami "na płasko" przeznaczony specjalnie i tylko do Junaka miał oznaczenie EZ41 BR 2 83.00.12/1
I wszystko w temacie Wink
Pozdr
K54

www.yalo.eu
mk91
Cześć,

stary temat ale mam z nim związane pytanie. Posiadam dwa iskrowniki ez41. Jeden z trzema uszami, a drugi z dwoma uszami w jednej płaszczyźnie.Oba z dekielkami. Oba z 1964. Junaka mam też z 1964. Czy historycznie ma znaczenie, który założę? Czy zarówno jeden i drugi był montowany? Czy tylko ten z uszami w jednej płaszczyźnie?

Pozdrawiam,
Michał

Junaktemple
A iskre dawa?
''słabość jest wielka, a siła jest niczym. W chwili narodzin człowiek jest słaby i wiotki, w chwili śmierci - twardy i sztywny. Gdy drzewo rośnie, jest delikatne i łamliwe, kiedy usycha i marnieje,umiera. Twardość i siła to towarzysze śmierci. Giętkość i słabość są przejawami życia. To, co zatwardziałe, nigdy nie wygrywa.''
Stalker, A. Tarkowsky

mk91
Tak, jeden i drugi po regeneracji.

Junaktemple
Teoretycznie ten z uszami w lini krawedzi obudowy byl dedykowany Junakowi.
Ja bym zakladal ten lepszy, pewniejszy, a drugi do sakwy:-)))
Junak to nie SokolWink
''słabość jest wielka, a siła jest niczym. W chwili narodzin człowiek jest słaby i wiotki, w chwili śmierci - twardy i sztywny. Gdy drzewo rośnie, jest delikatne i łamliwe, kiedy usycha i marnieje,umiera. Twardość i siła to towarzysze śmierci. Giętkość i słabość są przejawami życia. To, co zatwardziałe, nigdy nie wygrywa.''
Stalker, A. Tarkowsky

mk91
A wiecie może dlaczego iskrowniki z okrągłym dekielkiem są uważane za starsze od tych z podkową? Dziwne to jest, bo na ez41 nie spotkałem daty z lat 50. Jest to oczywiscie jasne dla nas na forum. Nawet Piotr Kawałek w odcinku o Junaku ( https://www.youtu...xXr96YDcBs ) powtarza ten mit (ok 23 minuta). Jak oglądam różne Junaki m07 to mimo ich dużej oryginalności ich właściciele z uporem maniaka montują iskrowniki z okrągłym dekielkiem. Kiedyś na allegro też jak pojawiał się iskrownik ez41 to był podpisywany jako przeznaczony do m07.

Junaktemple
https://picclick....46073.html
Dlatego.
Edytowane przez Junaktemple dnia 05.12.2018 20:02
Stalker, A. Tarkowsky

Przejdź do forum:

10,829,533 unikalne wizyty